İndirim!

Bebeğin Gece Uykusu

,

Uykusuz Bebekler ve Ebeveynlerine Yardım Etmek

Dylis Daws

Uyku sorunları bir aileyi derinden sarsabilir. Dilys Daws, çalışmasını bir aile hekimliği muayenehanesinin bebek kliniğinde ve Londra’daki Tavistock Kliniği’nde on beş yıldan fazla sürede edindiği deneyime dayandırarak, bebeklerdeki uyku bozuklukları belirtilerinin ötesine geçip temel aile dinamiklerine bakıyor. Çok başarılı olduğu kanıtlanan kısa süreli psikanalitik terapi biçimi, bir birey olan bebeğin günlük düzenlerine, ebeveynlerin hamilelik-doğum anılarına ve bebek ile annenin birbirleriyle ilişkileri hakkındaki düşüncelerine olan önemi vurguluyor. Daws uyumamanın anlamını, anne ile bebek arasındaki derin ayrılık ve bireyselleşme sorunlarına bağlamak üzere bir alan sunuyor ve çalışmalarını zengin klinik olgularla örneklendiriyor. Bu kitap sadece teorik bilgi vermekle kalmayıp, aynı zamanda uzmanlara ve ebeveynlere uygulamada da yardımcı olacaktır.

 184,00

Bebeğin Gece Uykusu

Uykusuz Bebekler ve Ebeveynlere Yardım Etmek

Dylis Daws

“Dilys Daws, bebeğin gelişimiyle ilgili çok teknik bir dili, ebeveynler tarafından anlaşılabilecek şekilde günlük dilde ifade etme becerisine sahip. Eğitimli bir ebeveyn bunu uygulamada faydalı ve aydınlatıcı bulacaktır. Evrensel olan uykusuz bebek sorununu çalışan uzmanlar, yazarın çalışma şeklini açıkladığı net ve ayrıntılı yolu özellikle yararlı bulacaktır.”

Journal of Child Psychotherapy

 

“Kendi annelik tarzını bulmaya yardım etmek bir anneye verilebilecek en iyi hediyedir.”

Klinik Psikolog Aysun Ömeroğlu

 

“Yazarın temel varsayımları arasında, ebeveyn ve çocuk arasındaki etkileşim biçiminin uyku düzenini etkilemesi, ayrılık ve kaybın temel sorunlar olması yer almaktadır. Kendisi uzman tavsiyesi ve güvence vermek için orada değildir, aksine ebeveynleri dinlemek ve sonrasında korku, beklenti ve kaygılarını, önceki deneyimleriyle ilişkilendirerek kendi çözümlerini bulmalarına yardımcı olmak için oradadır. Bu yaklaşım, genellikle iki veya üç görüşmeden sonra küçük çocuklarından geceleri uygun şekilde ayrılmalarını sağlamaktadır. Bu kitabın, küçük çocuklarda uyku sorunları konusuna önemli bir katkı sağladığı ve geniş bir okur kitlesini hak ettiği kesindir.”

Educational Psychology in Practice

 

Dylis Daws, Dilys Daws, Tavistock Kliniği’nde Çocuk Psikoterapisti Danışmanı ve Londra’daki Çocuk Psikoterapisi Vakfı’nın başkanıdır.

Özgün Adı

Through The Night: Helping Parents and Sleepless Infants

Yazar

Dylis Daws

Çevirmen

Yakup Işık, Özge Kanlı

Dil

Türkçe

Sayfa Sayısı

320

Boyutlar

15 x 21,5

Basım Tarihi

Mart, 2021

ISBN

978-605-74850-1-4

Hoşunuza gidebilir…